Beskid Żywiecki - Praszywka, Bendoszka - styczeń 2013
Statystyki
Max wyskość |
Przewyższenia |
Ilość km |
Bendoszka Wielka 1144m |
+/- 695m |
15,3km |
|
Relacja
Drugi raz z rzędu, rozpoczęcie sezonu miało miejsce w Beskidzie Żywieckim - na rakietach z Michałem.
Tym razem za cel obraliśmy rejon Worka Raczańskiego a dokładnie trasę znakowaną na czarno z Rycerki do Przegibka. Szlak ten być może dobrze jest oznakowany latem. My mieliśmy sporo zabawy ze znalezieniem go po jego opuszczeniu ale cały czas byliśmy w pobliżu. Widoki zaczęły się po kilku godzinach marszu . Warunki rakietowe średnie. Oczywiście bez rakiet byłoby tragicznie ale momentami i tak zapadaliśmy się bardzo głęboko w świeżo napadany, niezbity jeszcze śnieg. Niby trasa nie była długa ale dała nam mocno w kość. Zwieńczeniem naszego wypadu był odpoczynek i posiłek w schronisku na Przegibku. Tam grochówa, kawa i zejście zielonym szlakiem do Rycerki. Pogoda do samego końca - idealna. Reasumując. Świetny wypad (krótki ale bardzo męczący). Doborowe towarzystwo. Pozytywne rozpoczęcie sezonu. |
| ||

























